Strona główna Wydział Filozoficzny Studia Studia II stopnia Instytut Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa
Instytut Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa
Twoja pasja, Twoja wiedza, Twoja przyszłość
– studiuj kulturoznawstwo!
Studia II stopnia na kierunku kulturoznawstwo w Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie to doskonały wybór dla osób, które pragną pogłębić swoją wiedzę o kulturze i sztuce, zdobyć zaawansowane kompetencje analityczne, badawcze oraz praktyczne. To kierunek także dla tych, którzy chcą poznać dziedzictwo kulturowe różnych regionów świata oraz działać w środowisku wielokulturowym, w organizacjach międzynarodowych zajmujących się kulturą i turystyką. Dołącz do nas i zostań częścią dynamicznego zespołu akademickiego, który inspiruje do twórczego myślenia i kreowania przyszłości kultury!
Dlaczego warto?
· Nowoczesne spojrzenie na kulturę – program obejmuje analizę najnowszych zjawisk kulturowych oraz współczesnych transformacji, umożliwiając dogłębne zrozumienie procesów kształtujących współczesny świat
· Interdyscyplinarne podejście – studia łączą perspektywy różnych dziedzin, takich jak filozofia, estetyka, historia, religia, media i sztuka, co pozwala na szerokie spojrzenie na kulturę i jej oddziaływanie na społeczeństwo
· W pełni wyposażona pracownia sztuk wizualnych
· Dysponujemy także przestrzenią wystawienniczą
· Nowoczesne zaplecze technologiczne w postaci profesjonalnie wyposażonego studia radiowego i telewizyjnego
· Akademickie radio Stacja 4 – otwarte na twoją wizję i pomysły
· Kameralne warunki studiowania
· Rozwój kompetencji badawczych – studenci zdobywają wiedzę metodologiczną przygotowującą ich do samodzielnej pracy naukowej
· Przygotowanie do pracy w sektorze kultury – absolwenci są gotowi do podjęcia pracy w instytucjach kulturalnych, organizacjach pozarządowych, mediach, branży kreatywnej oraz zarządzania projektami kulturalnymi
· Część zajęć prowadzimy w trybie hybrydowym, część - online, a część - stacjonarnie, w siedzibie uczelni.
Oferowane ścieżki kształcenia:
- Turystyka i komunikacja międzykulturowa: dyskurs i zarządzanie
- Sztuka: design, dyskurs i zarządzanie
Kulturoznawstwo w Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie to studia o profilu ogólnoakademickim ukierunkowane humanistycznie. Program studiów obejmuje moduły związane z prowadzonymi badaniami naukowymi w dziedzinie nauk humanistycznych.
Celem studiów jest wykształcenie u studentów zespołu wiedzy, umiejętności zawodowych i kompetencji społecznych, dzięki którym absolwent kulturoznawstwa będzie przygotowany zarówno do prowadzenia badań naukowych, jak i do podjęcia pracy w rozmaitych sektorach kultury.
Rozwiń swoje kompetencje, zdobądź przewagę!
Chcesz doskonalić swoje umiejętności dziennikarskie i lepiej rozumieć wpływ mediów na społeczeństwo? Uniwersytet Ignatianum w Krakowie oferuje wyjątkowe studia II stopnia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, które przygotowują do pracy w dynamicznym świecie mediów i komunikacji.
Dlaczego warto?
· Profil ogólnoakademicki z humanistycznym podejściem: poznasz mechanizmy współczesnej komunikacji medialnej i nauczysz się tworzyć wartościowe i atrakcyjne treści dziennikarskie, rozszerzysz swoje horyzonty i dowiesz się między innymi:
- jakie są metody pozyskiwania i weryfikacji informacji w świecie fake newsów
- jak media kształtują globalne relacje i wpływają na społeczeństwo
- jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje dziennikarstwo i jakie są jej etyczne granice
- jaka jest rola mediów w dialogu międzykulturowym
- jak tworzyć skuteczne kampanie promocyjne i budować wizerunek
- jakie są mechanizmy tworzenia obrazu w przestrzeni medialnej oraz jak obrazy wpływają na percepcję rzeczywistości
· Nowoczesne zaplecze technologiczne – profesjonalnie wyposażone studio radiowe i telewizyjne
· Akademickie radio Stacja 4 – otwarte na twoją wizję i pomysły
Zostań liderem nowoczesnej komunikacji
i kreuj przyszłość mediów!
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie, to studia o profilu ogólnoakademickim ukierunkowane humanistycznie.
Absolwent kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, studia II stopnia, jest przygotowany do zawodu dziennikarza pracującego we wszystkich typach i rodzajach mediów masowych (prasa, radio, telewizja, Internet). Posiada wiedzę umożliwiającą kierowanie i zarządzanie w instytucjach medialnych. Absolwent uzyskuje także podstawowe umiejętności umożliwiające mu wykonywanie różnych zawodów związanych z szeroko pojętą komunikacją społeczną. Może także podjąć pracę w: agencjach reklamowych, agencjach public relations, komórkach PR struktur administracyjnych, instytucjach samorządów lokalnych, jednostkach samorządowych i urzędach (w działach komunikacji, promocji), biurach rzecznika prasowego, biurach poselskich i sztabach wyborczych, instytucjach kultury, organizacjach non-profit.